Bayrama Özel Edirne Kıyıköy İğneada Turu / 1 Gece Ote | İstanbul

Bayrama Özel Edirne Kıyıköy İğneada Turu / 1 Gece Ote

Bayrama Özel Edirne Kıyıköy İğneada Turu / 1 Gece Ote  /  

İstanbul Çıkışlı

Tur Programı

1.Gün: Edirne - Selimiye Camii - Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı - II.Beyazıd Külliyesi - Sağlık Müzes
Değerli misafirlerimiz; 07.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) 07.30 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye Askeri Müze Karşısı ) 08.00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı) `ndan katılacak konuklarımız ile Tatilbudur.com otobüs içi ikramları eşliğinde Edirne`ye hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu`na başkentlik yapan Edirne`deki gezimize II. Balkan Savaşları sırasında savunmada kullanılan askeri mimari örneği Bucuk Tepe Kıyık Tabyası ile başlıyoruz. Sonrasında Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp Sındığı Savaşı Müzesi, Saray İçi gezisi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan`ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntıları (Saray-ı Cedide-i Amire), Babüssade, Saray Mutfakları, Cihan Nüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Meriç Nehri kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz. Lozan Barış Antlaşması`yla Türk topraklarına katılan, Edirne`ye 4 km.lik doğa ve tarih yoluyla bağlanan Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü (Mecidiye Köprüsü), Lozan Anıtı, Tren İstasyonu, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü gezileri sonrasında kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Molanın ardından Edirne şehir merkezine dönerek, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii), Bedesten ve Mimar Sinan`ın "Ustalık Eserimdir" dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne`nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne`nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunlarından almak için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz. Ali Paşa Kapalı Çarşısı`nı geziyoruz. Makedonya Saat Kulesi ve serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile ROMAN GECESİ yaşıyoruz. (Ekstra)
* Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Meriç Nehri Kenarında Serbest Menü ya da Şehir Merkezinde Edirne Ciğeri (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir. 
* Konaklama: Edirne Ramada - Edirne Park Otel - Edirne Şimşek Otel - Duvan Prestige Hotel - Hilly Otel - İğneada Parlak Resort Hotel,Kırklareli Royal Bilgiç Hotel ,Kaya Palas Otel,İğneada Longoz Otel
* Güzergah: İstanbul - Edirne / 230 KM
2.GÜN Dupnisa Mağarası - Limanköy - İğneada - Kıyıköy - Longoz Ormanları - Vize - Aya Nikola Manastı
Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası ardından İğneada`ya hareket ediyoruz. Trakya'nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada `ya varıyoruz ve sahilini geziyoruz. Odunculukla geçinen Rumların yaşadığı evlerin görülmesinin ardından, öğle yemeğinde balık veya tavuk, et, köfte tabağı menüsünü alıyor ve daha sonra, bugünkü gezimizin son durağı, Dünya'nın ender eko sistemlerinden olan İğneada Longoz Ormanları ve gölleri oluyor. Longoz Ormanları; Karadeniz sahili boyunca Yıldız (Istranca) Dağlarından Karadeniz`e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur. Ancak önlerindeki kumul barikatı nedeniyle denizle irtibatları kesilen göl ve bataklıklar, ilkbaharda fazla gelen sularla şişerek geriye doğru taşar ve düz araziyi kaplarlar. Bu taşkın alanlar Longoz (su basar) alanlarını ve birbirinden farklı deniz, göl ve orman eko sistemlerini oluştururlar. Her mevsimde taban suyu seviyesi oldukça yüksek, organik madde bakımından zengin olan bu asidik topraklar, üzerinde gelişen ormanları tropikal ormanlara benzer bir şekilde süsleyerek, biyolojik zenginliği arttırmaktadır. İğneada'dan sonraki gezi noktamız Limanköy oluyor. Panoramik gezi sonrası Türkiye'nin Karadeniz'de en batı ucu olan ve Bulgaristan sınırında bulunan Beğendik Köyü`ne hareket ediyoruz. Köyde vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası sonrası 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Karadeniz'in ıssız kalmış başka sahil kasabasına olan Kıyıköy'e ulaşıyoruz. Kıyıköy, Kırklareli ili sınırları içinde ve Vize ilçesine bağlı, doğal güzellikleriyle öne çıkmış bir sahil kasabası. Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de bu kasaba üzerinden Karadeniz`e dökülmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılıktır. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı burada bulunmaktadır. Manastır gezimiz sonrası 9. yüzyılda yapılan ve Bizans döneminin dini eserleri arasında yer alan Mağara Manastırı`nı geziyoruz. Kıyıköy`de turumuzun sonrasında Dupnisa (İblisima) Mağarası`na varıyoruz.( Yarasaların kış uykusu döneminde mağaranın büyük bir kısmı ziyarete kapatılıyor ) Mağara sistemi, Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyü yakınlarında bulunuyor. İkinci Jeolojik Zaman'a ait, yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuş mermerler içerisinde gelişen mağaralar, birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. İçinden nehir geçen, 3 km.den uzun galerisiyle, görülmeye değer güzellikteki el değmemiş sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası gezimizin ardından İstanbul`a hareket ediyoruz, akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatilbudur.com organizasyonunda buluşmak üzere sizler veda ediyoruz.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir. 
* Öğle Yemeği: İğneada sahil kenarındaki restaurantlarda balık, köfte, et menüleri (Ekstra) 
* Akşam Yemeği: Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır. (Ekstra) 
* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. 
* Güzergah: Edirne - İğneada - Kıyıköy - Dupnisa Mağarası - İstanbul Dupnisa Mağarası / 455 KM

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

* Rehberlik Ücreti
* Yardımcı Rehberlik Ücretleri
* Otopark Ücretleri
* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Tatilbudur.Com Otobüsü İçerisindeki İkramlar
* Tatilbudur.Com Güvencesi
* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Ek Hizmetler

Ödeme

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster
© 2024 viratatil.com